NEBEVİ NESİL ERKEK EĞİTİM MERKEZİ

 

Allah’ın izniyle 2014-2015 Eylül döneminde eğitime başlayacak olan Nebevi Nesil Erkek Eğitim Merkezi’miz başta İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat öğrencileri olmak üzere eğitim gören kardeşlerimize yönelik dersler verecektir. Özellikle ortaöğretimi bitirmiş ve açık öğretim lisesi öğrencilerine yönelik olarak derslerini kuvvetlendirme amacıyla ek dersler tertip edilecektir.

 

Nebevi Nesil Erkek Eğitim Merkezi isminden de anlaşılacağı üzere Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’i kendisine rehber edinen, Onun ahlakıyla ahlaklanan, dünyaya, insana ve içinde yaşamış olduğu çağa İslami değerler çerçevesinde bakan fertlerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

 

Amacımız bir yandan tefsir, fıkıh, hadis, usul gibi İslami ilimleri öz kavramlarıyla kendi kaynağından okuyabilecek bir neslin temelini atmak, diğer yandan ise pozitif ilimlere vakıf, içinde yaşadığı toplumu tanıyan ve sorunlarına çözüm üretebilecek bir nesli inşa etmektir.

 

Toplamda dört seneden oluşan eğitim programımızda İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat öğrencilerinin programları paralelinde eğitimler verilecektir. Programda işlenecek ek dersler genel hatlarıyla aşağıdaki gibidir. Detaylı bilgi için kurum rehberine bakılmalıdır.

 

 Nebevi Nesil Erkek Eğitim Merkezi İle İlgili Haberler;

FİLİZ DER BÜLTEN

TAVSİYE KİTAP

NEBEVİ HAYAT

Namaz Vakitleri