NEBEVİ NESİL KIZ EĞİTİM MERKEZİ

 

İyi bir gelecek için iyi bireyler, iyi bireyler için iyi ailelerin olması gerekiyor. Günümüzde aile hayatını düzene sokabilmenin bir çok yolu vardır. Bunların en önemlisi aile bireylerinin bilinçlenmesidir. Bizlerde aile hayatında önemli rol oynayan bayanların bilinçlenmesi ve sağlıklı bir yuva kurabilmesini hedeflediğimiz Nebevi Nesil Kız Eğitim Merkezi çalışmasının ilk sezonunu verimlilikle sürdürüyoruz.

 

Bu kapsamda başlatmış olduğumuz çalışmada kız öğrencilerimizin, islami ilimlerde ve aile hukukunda gelişimini sağlamaktır. Eğitim merkezimizin eğitim programının başlıcaları;

 

Kuran-ı Kerim ve Tecvid;

Allah’ın kelamı olan Kuran’ı güzel okuyabilmeleri için tecvid ve pratik yaparak okumalarını geliştirebilecekleri derecede Kuran dersi verilmektedir.

 

Arapça, Nahiv ve Sarf; Kuran’ı okurken daha iyi anlayabilmeleri, yorumlayabilmeleri ve hayatlarına tatbik edebilmeleri amacıyla arapça,nahif ve sarf ilimlerini öğrenmektedirler.

 

Akaid Dersleri; İtikad konusunda detaylı bilgiye sahip olabilmeleri ve yorumlayabilmeleri amacıyla akaid dersleri yapılmaktadır.

 

Tefsir,Fıkıh ve Hadis Usulü; Kuran’ı Kerim’in detaylı açıklamasını içeren tefsir dersi. İslam nizamı ve kanunlarını kavrayabilmeleri amaçlı fıkıh dersleri, peygamberimiz Hz.Muhammed sallallahu aleyhi vesellem’in hadislerinin silsilesini öğreten hadis usulu dersleri yapılmaktadır.

 

Siyer Dersleri; Peygamber efendimiz Hz.Muhammed sallallahu aleyhi vesellem’in hayatını konu alan siyer ilmi öğretilmektedir.

 

Müslüman Kadının Şahsiyeti; Müslüman bir kadının kişiliğinin nasıl olması gerektiğini içeren dersler yapılmaktadır.

 

Ev Ekonomisi; Müslüman bir kadın evinin ekonomisini nasıl yönetmesi gerektiğini içeren dersler.

 

Tüm bunların yanı sıra sosyal etkinlikler, sportif faaliyetler, ebru sanatı, yüzme gibi aktivitelerle motive oluyorlar. Nebevi Nesil Kız Eğitim Merkezi 1200 m2’lik bir alana sahip olup içerisinde; iki tane akıllı tahta donanımlı dershane, bir tane hobi salonu, iki tane yatakhane odası, bir tane yemekhane, bir tane idare odası, iki wc, bir abdesthane’den oluşmaktadır.

 

 Nebevi Nesil Kız Eğitim Merkezi İle İlgili Haberler;

FİLİZ DER BÜLTEN

TAVSİYE KİTAP

NEBEVİ HAYAT

Namaz Vakitleri