DAVET MEKTUPLARI

 

"Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten engelleyen bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır." (Ali İmran, 140) ayeti kerimesini kendisine rehber edinen derneğimiz, tebliğ faaliyetlerine bir yenisi daha ekleyerek özellikle esnaf kardeşlerimize yönelik olarak davet mektupları hazırlamaya başlamıştır. 

 

Amacımız yoğun iş temposunda çalışan kardeşlerimizi dükkanlarında ziyaret ederek onlarla dertleşip hasbihal etmek, mahallemizdeki dayanışmayı artırmak ve en önemlisi nasihatleşmektir. Rabbimizin en büyük ticaret diye isimlendirdiği ahiret hayatımız içinde çalışmalarımızı artırmamız gerektiği hususunda dilimiz döndüğünce önce kendi nefsimize sonra da çevremize nasihat etmektir. 

 

Dernek başkanımız Zübeyir Ayan'ın öncülüğünde başlatılan davet mektupları çalışmamız hamd olsun şu an itibari ile yaklaşık olarak 500 esnafa ulaşmış bulunmaktadır. iki haftada bir esnaflar ziyaret edilip kendilerine mektuplar ulaştırılmaktadır. Yer yer maddi imkanlar ölçüsünde kitaplar ve dergiler de hediye edilmektedir. Şu an itibari ile 3. yılına giren çalışmamızda esnaflarımıza 64 davet mektubu ulaştırılmıştır. Rabbimiz daha nicelerini ulaştırmayı nasip eylesin. 

Davet mektubu çalışmalarımızı duyan dost dernek ve kardeşlerimizin talebi üzerine sitemizde davet mektupları adı ile bir bölüm oluşturduk ki dileyen kardeşlerimiz de buradan istedikleri metinleri seçip alabilsinler, bizleri dualarında unutmasınlar. 

 

Rabbim bizleri hizmetiyle müşerref kılsın. Salih amellerimizi artırsın. 

 

"Milletin efendisi, hizmetkârıdır."

 

Davet mektupları;

FİLİZ DER BÜLTEN

TAVSİYE KİTAP

NEBEVİ HAYAT

Namaz Vakitleri