News

Nebevi Nesil Kız Eğitim Merkezi Eğitim Müfredatı / Faaliyet Bülteni 2015 yayınlandı.

 

Ahiret ve Dünya’da iyi bir gelecek için iyi bireyler, iyi bireyler için iyi ailelerin olması gerekiyor. Günümüzde aile hayatını düzene sokabilmenin birçok yolu vardır. Bunların en önemlisi aile bireylerinin bilinçlenmesidir. Atalarımızın ‘yuvayı dişi kuş yapar’ sözünde de ifade edildiği gibi ailedeki en önemli görevlerden birisi de şüphesiz annelerindir. Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’in “Cennet annelerin ayakları altındadır” ifadesi de anneliğin ne kadar önemli olduğunu ifade etmektedir. Tabi ki böyle kutsal ve önemli bir makama rastgele, hazırlıksız, eğitimsiz ve donanımsız ulaşılması mümkün değildir. 

Özellikle günümüzde ahlaken batmış olan ‘batı’nın medya, sinema, müzik, magazin vb. etkenlerle üzerinde en çok oyun oynamış olduğu, etki altına almaya çalıştığı kesim genelde gençlik özelde ise genç kızlardır. Bu yüzdendir ki karma eğitim başta olmak üzere türlü türlü hilelerle gençlerimizi saptırmak, İslam ahlakından uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Hak yoldan uzaklaştırdıkları gençliği hem madden sömürüp kendi ceplerini doldurmakta hem de gençliği maneviyattan ve dinden uzaklaştırmaktadırlar. Dolayısıyla gençlerimizi kurtarmanın yolu, onları sağlıklı bir eğitimden geçirerek önlerindeki çetin hayata karşı onları hazırlamaktır. 

Yarının anneleri genç kızlarımızın bilinçlenmesi ve sağlıklı bir yuva kurabilmesi için gerekli bilgileri almalarını amaçladığımız Nebevî Nesil Kız Eğitim Merkezimiz bu amaçla çalışmalarını sürdürmektedir. 

Nebevi Nesil eğitim merkezimizin amacı isminden de anlaşılacağı üzere Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’i kendisine rehber edinen, Onun ahlakıyla ahlaklanan, dünyaya, insana ve içinde yaşamış olduğu çağa İslami değerler çerçevesinde bakan fertlerin yetişmesine katkıda bulunmaktır. Amacımız bir yandan tefsir, fıkıh, hadis, usul gibi İslamî ilimlerin temeline vakıf bir neslin temelini atmak, içinde yaşadığı toplumu tanıyan ve sorunlarına çözüm üretebilecek bir nesli inşa etmektir. Toplamda dört seneden oluşan eğitim programımızda İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat öğrencilerinin programları paralelinde eğitimler verilmektedir.

Nebevi Nesil eğitim merkezimiz başta İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat öğrencileri olmak üzere eğitim gören kardeşlerimize yönelik hizmet vermektedir. Amacımız özellikle ortaöğretimi bitirmiş ve açık öğretim lisesine giden gençlerimizle beraber ilahiyat fakültelerinde okuyan kardeşlerimizin ev ortamındaki gibi rahat edebilecekleri ortam oluşturmak ve derslerine takviye amaçlı uzman hocalar gözetiminde ek dersler tertip etmektir.

 

Nebevi Nesil Kız Eğitim Merkezi 2015 Bülteni'ni 3 boyutlu incelemek için tıklayınız.

FİLİZ DER BÜLTEN

TAVSİYE KİTAP

NEBEVİ HAYAT

Namaz Vakitleri