News

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:  “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretendir.” (Buhari)

 

Nebevi Nesil eğitim merkezimizin amacı Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’i kendisine rehber edinen, Onun ahlakıyla ahlaklanan, dünyaya, insana ve içinde yaşamış olduğu çağa İslami değerler çerçevesinde bakan fertlerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Amacımız bir yandan tefsir, fıkıh, hadis, usul gibi İslamî ilimleri öz kavramlarıyla kendi kaynağından okuyabilecek bir neslin temelini atmak, diğer yandan ise pozitif ilimlere vakıf, içinde yaşadığı toplumu tanıyan ve sorunlarına çözüm üretebilecek bir nesli inşa etmektir. Toplamda dört seneden oluşan eğitim programımızda İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat öğrencilerinin programları paralelinde eğitimler verilmektedir.

Kur’an eğitimindeki hedefimiz özellikle dört yıl ortaokul okuyan öğrenci kardeşlerimize hafızlık alt yapısını oluşturacak seviyede Kur’an eğitimi vermek ve akabinde ise hafızlık sistemine uygun olarak ezber çalışmalarına başlamaktır. Kış dönemlerinde haftada dört gün olan Kur’an derslerimiz yazları yatılı olarak düzenlenecek ve başarılı olan öğrenci kardeşlerimiz dört yıl içinde hafızlıklarını tamamlamaları için eğitimler verilecektir.

Eğitim koordinatörümüz Kurra Hafız Yılmaz Uslu Hocaefendi olup programın tertip ve takibini bizzat kendisi yerine getirmektedir. Ayrıca dersler de hafız hocalarımız tarafından verilmektedir.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

FİLİZ DER BÜLTEN

TAVSİYE KİTAP

NEBEVİ HAYAT

Namaz Vakitleri