News

Yeni dönem kayıtlarımız başlamıştır. Yaz etkinlikleri kapsamında yaptığımız çalışmaların detaylarını bu yazıda bulabilirsiniz.

 Sevgili Anne Babalar,

             En yüce hayat yaratılış gayemize uygun yaşanan hayattır .En temiz insan da Müslüman'ca yaşayan kişidir .Bizler bu inanç ve anlayışla hareket eden insanlarız.

Yakinen de bilirsiniz ki çocuklarımızı Allah'ın dinine göre eğitmek, onları Kuran ahlakına göre şekillendirmek, Peygamber sevgisiyle donatmak için çalışmalar yapmakta olan bir derneğiz. Uzun yıllardan bu yana aynı gaye ile sizlere hizmetler sunduğumuzu çok defa görmüş ve takdir etmişsinizdir . Sizlerin takdir ve teşekkürlerini kazanmak bizler için son derece gurur verici bir durumdur .

           Filiz-Der olara olarak çocuklarımızı eğitmek, eğlendirmek ve dinlendirmek için bu sene de özenli bir program hazırlamış bulunmaktayız .Kur-an'ı Kerim öğrenimi, Peygamber Kıssaları, İlmihal, Görgü Kuralları, Sofra Adabı gibi islami ve insani dersler ile Futbol, Tenis, Yüzme, Piknik gibi çeşitli aktiviteler, yapacağımız çalışmaların sadece birkaçı ...

           Sağlıklı bir eğitim, ancak sağlıklı bir öğretmen-öğrenci ve veli diyaloguyla mümkündür. Son derece tecrübeli ve alanlarında iyi yetişmiş belletmenlerden oluşan eğitim kadromuz, çocuklarımıza bu tatil boyunca oldukça yararlı bilgiler sunacaktır. Bugününün dünyasında anne babaların çocuklarını yalnız başlarına eğitmekte oldukça zorlandığı gerçeği göz önüne alındığında, Öğretmenleriyle, Programıyla, Mekanıyla, Hedefleriyle bu Yaz Çalışmalarımızın  ne kadar önemli ve büyük bir boşluğu doldurduğu daha iyi anlaşılacaktır .

          Sevgili Veliler,

          Unutmayalım ki , tatil tembel tembel oturmak, zamanı boşa geçirmek değildir. Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hadislerinde : "İnsanlar şu iki noktada aldanmışlardır: sağlık ve boş vakit " buyurmaktadır .Bizler de bu üç aylık süreyi sizlerin de yardım ve teşvikleriyle dolu dolu geçirmek gayesi ile yola çıktık. Bütün samimi niyetlerimizle sizlere, çocuklarınıza, yarınlarınıza, gözbebeklerinize hizmet etmek inanç ve kararlılığındayız .

         Gayret bizden , talep sizden , başarı Allah'tandır

         Selam ve dua ile…

   

2012 Yaz Etkinlikleri Müsameresi

 

FİLİZ YAZ OKULU PROGRAMI

18 Haziran – 17 Ağustos 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Filiz Yaz Okulu dört temel eğitimi kapsamaktadır.

 • Kur’an Okuma Eğitimi

Kur’an eğitimi öğrencilerin seviyeleri tespit edilerek, seviyelerine göre oluşturulmuş sınıflarda uzman eğitimcimler tarafından verilecektir. Kur’an’ı iyi okuyan kardeşlerimize tecvid / Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma eğitimi verilecektir. 

 • Kültür Eğitimi

Kültür dersleri ile öğrencilerin kültürel yönden eksiklerinin giderilmesi ve dini bilgilerinin kuvvetlendirilmesi hedeflenmiştir. Bu amaçla şu dersler yapılacaktır:

 1. Kitap Okuma: Yaz okulu süresince her öğrenciye iki kitap okutulması.

 2. İlmihal bilgileri: Temizlik, abdest, namaz gibi temel konular.

 3. Peygamber kıssaları: Başta efendimiz Hz. Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem olmak üzere peygamberlerimizin hayat kıssaları.

 4. Temel dini bilgiler: İslam’ın şartları, İman’ın şartları, Ahiret hayatı gibi temel konular.

 5. Görgü kuralları: Sofra adabı, büyüklere saygı, küçüklere sevgi gibi konular. 

 • Kültürel Geziler

Tarih ve kültürümüzün daha iyi tanınması için Miniatürk gibi mekanların gezisi yapılacaktır. 

 • Spor Faaliyetleri

Öğleden sonraları ders bitiminde öğrencilerimizin bedenen güçlenmesi, takım çalışması özelliği kazanması ve sosyalleşmesi amacıyla sportif faaliyetler tertip edilecektir. Düzenlenen oyunlardan ve yarışmalardan yola çıkarak kazanmanın sevinciyle, kimi zaman kaybediyor olmanın burukluğunu kişiliklerinde dengeli bir biçimde kaynaştırabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Başlıcaları:

 1. Futbol

 2. Pinpon

 3. Voleybol 

 • Sinema Faaliyetleri

Öğleden sonra ders sonlarında öğrencilerimizin hem eğlenmesi hem de öğrenmesi amacıyla seçilen CD’ler eğitmenler gözetiminde seyrettirilecektir.

 

 

FİLİZ DER BÜLTEN

TAVSİYE KİTAP

NEBEVİ HAYAT

Namaz Vakitleri